Półkolonie

Półkolonie z Robotyką i Minecraftem – tygodniowe warsztaty z robotyką i klockami LEGO oraz Minecraftem i programowaniem.

Serdecznie zapraszamy młodych pasjonatów robotyki i Minecrafta z Tarnowa i okolic na Półkolonie z Robotyką i Minecraftem – jedyne w swoim rodzaju wakacje z robotami i Stevem!

Półkolonie z Robotyką i Minecraftem to pięciodniowy cykl wciągających i intensywnych warsztatów z robotyki przeznaczony dla dzieci w wieku 7 – 9 lat (Robotyka) i 10 – 12 lat (Minecraft).

W trakcie Półkolonii z Robotyką młodzi uczestnicy warsztatów skonstruują różnego rodzaju konstrukcje robotyczne, zaprogramują je oraz wprawią w ruch. Dodatkowym atutem zajęć będzie bez wątpienia nauka podstaw mechaniki, elektroniki oraz programowania.

W ciągu tygodnia warsztatów uczestnicy dowiedzą się wszystkiego czego potrzeba aby samodzielnie konstruować roboty (podczas wyprawy na Safari lub w Kosmos!).

Podczas trwania zajęć uczniowie będą wykonywali coraz bardziej zaawansowane zadanie, dążąc do skonstruowania własnego robota!

W ramach zajęć będziemy:


  • BUDOWAĆ najprawdziwsze ROBOTY!
  • Przeniesiemy robotykę na łono przyrody – budowane roboty będą wzorowane na najlepszym z inżynierów – matce naturze. Dzieci budują i programują modele zwierząt np. żyrafa, papuga, skorpion. Przeniesiemy robotykę w powietrze i kosmos – skonstruowanie samolotu, R2D2 itp.
  • Poznawać podstawy mechaniki – czym są, jak działają i jakie wyróżniamy typy części mechanicznych np. przekładni czy koła pasowe
  • Uczyć się działania podstawowych czujników – czujnika odległości, natężenia światła, dźwięku, dowiadywać się jak przy ich pomocy sterować robotami.

W trakcie Półkolonii z Minecraftem

Uczestnicy napiszą własne modyfikacje do jednej z najpopularniejszej i najbardziej lubianej przez dzieci i młodzież gry Minecraft,. Przykładami zmian jakie wprowadzają nasi uczestnicy to np. zamiana łuku w narzędzie do teleportacji. Nasze zajęcia pozwolą nauczyć się uczestnikom podstaw programowania, są również świetną okazją do powtórki materiału z matematyki.
W ciągu tygodnia uczestnicy, prócz modyfikacji do Minecrafta, stworzą własną grę komputerową używając języka programowania SCRATCH.

Nie zapomnimy przy tym, że wakacje to przede wszystkim ŚWIETNA I BEZTROSKA ZABAWA!

W cenie zajęć gwarantujemy:


  • zimne i ciepłe napoje
  • obiad (catering)
  • podwieczorek (owoce)
  • ubezpieczenie
  • warsztaty prowadzone przez specjalistów
  • obecność 2 osób dorosłych w czasie zajęć

Opłata za zajęcia realizowana jest w formie przelewu z terminem płatności 7 dni od dnia zapisania dziecka na warsztaty. Dane do przelewu przesyłane są po zarezerwowaniu miejsca dla dziecka na wskazany przez rodzica adres e-mail.

Harmonogramy są informacyjne. Aktywności pomiędzy posiłkami ich typ i długość zależą w dużej mierze od zaangażowania dzieci.

W czasie każdego z turnusów dzieci mogą wychodzić na świeże powietrze (o ile pogoda jest zadowalająca) oraz dodatkowe wycieczki wraz z opiekunami. Koszt dodatkowych atrakcji pokrywają rodzice/opiekunowie dziecka.

Na koniec każdego z turnusów dzieci otrzymają płytę ze zdjęciami i filmami (dzieci, których rodzice pozwolą na fotografowanie i filmowanie), dyplom oraz drobny upominek.

Zapisy można dokonać poprzez formularz zapisu na Półkolonie.

Kontakt