RoboFerie – tygodniowe warsztaty z robotyką i klockami LEGO.

Serdecznie zapraszamy młodych pasjonatów robotyki z Tarnowa i okolic na RoboFerie – jedyne w swoim rodzaju ferie z robotami!

RoboFerie to pięciodniowy cykl wciągających i intensywnych warsztatów z robotyki przeznaczonych dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.

W ich trakcie uczestnicy warsztatów skonstruują najróżniejsze rodzaje robotów, zaprogramują je i wprawią w ruch. Przy okazji, niezauważalnie, nauczą się podstaw mechaniki, elektroniki oraz programowania.

W ciągu tygodnia warsztatów uczestnicy dowiedzą się wszystkiego czego potrzeba aby samodzielnie konstruować roboty (podczas wyprawy na Safari!) a także stworzą własną grę komputerową używając języka programowania SCRATCH. Kolejnym punktem programu jest poznawanie zagadnień z dziedzin fizyki i matematyki podczas gry w Minecraft. Każde zajęcia zakończą się wielkim, samodzielnym budowaniem robotów.

Nie zapomnimy przy tym, że ferie mają być przede wszystkim ŚWIETNĄ ZABAWĄ!

W ramach zajęć będziemy:

 • BUDOWAĆ najprawdziwsze ROBOTY!
 • Przeniesiemu robotyke na łono przyrody – wzorowane na inzynierze matce naturze dzieci buduja i prpgramuja modele zwierzat np. Zyrafa, papuga, skorpion
 • Poznawać podstawy mechaniki – czym są, jak działąją i jakie mamy typy części mechanicznych np. przekładni i kół pasowych
 • Uczyć się działania podstawowych czujników – czujnika odległości, natężenia światła, dźwięku, dowiadywać się jak przy ich pomocy sterować robotami
 • Odkrywać przedstawione w prosty sposób zagadnienia z dziedzin fizyki i matematyki podczas gry w niezwykle popularną grę Minecraft skierowaną do twórczych poszukiwaczy nauki i przygód
 • Zapoznawać się z podstawami programowania w języku SCRATCH – w ramach ćwiczeń napiszemy kilkanaście prostych programów tak aby uczestnicy w finale potrafili napisać własną grę komputerową.

Przez cały czas trwania zajęć uczestnicy stopniowo projektować będą konstrukcję własnego robota!

W ostatni dzień zorganizujemy pokaz robotów zaprojektowanych i zaprogramowanych przez dzieci zakończony rozdaniem dyplomów i drobnych upominków dla każdego uczestnika RoboFerii.

Program zajęć:
8:00 – 8.45 – zbiórka uczestników
8.45 – 11.00 – wyprawa w świat robotyki – Robotyczne Safarii
11.15 – 12.30 – gimnastyka, przerwa na obiad
12.30 – 15.00 – praca uczestników nad własnym projektem
15:00 – 16.00 – podwieczorek, zakończenie zajęć, odebranie dzieci

Informacje organizacyjne

Liczba miejsc: 10 uczestników
Wiek uczestników: 7-9 lat
Termin zajęć: 14 – 18 stycznia
Godziny zajęć: 8:00 – 16:00
Miejsce: Siedziba firmy RoboBlocks, ul. Bernardyńska 22, Tarnów
Koszt zajęć: 300 zł od osoby, 250 zł za każde dziecko z rodzeństwa

W cenie zajęć gwarantujemy:

 • zimne i ciepłe napoje
 • obiad (catering)
 • podwieczorek (owoce)
 • ubezpieczenie
 • warsztaty prowadzone przez specjalistów
 • obecność 2 osób dorosłych w czasie zajęć

Opłata za zajęcia realizowana jest w formie przelewu do dnia 9.01.2019. Dane do przelewu prześlemy po zarezerwowaniu miejsca dla dziecka na wskazany przez rodzica adres e-mail.