W świecie gdzie informatyka i komputery przychodzą do nas zewsząd, potrzeba specjalistów z tej dziedziny. Programiści to jedni z najbardziej poszukiwanych specjalistów, zaś najlepszy programista to ten co w dzieciństwie połknął bakcyl programowania.

W czasie naszych zajęć młodzież w nieszablonowy sposób, poprzez tworzenie własnej konsolowej gry,  pozna podstawy programowania strukturalnego w obecnie prawie najpopularniejszym, a przede wszystkim najczęściej poszukiwanym przez pracodawców języku programowania jakim jest Python.
Młodzież podczas warsztatów stworzy własną grę tekstową, to Oni będą autorami historii przedstawionej w grze. Na końcu warsztatów otrzymają zaś swoją grę w sposób umożliwiający uruchomienie jej na komputerze w domu. Nauka podczas tworzenia gry jest nauką łatwą i przyjemną, dodatkowo satysfakcję jaką daje powoduje, że młodzi ludzie sami chcą się uczyć.

Nauka programowania wymaga cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji, a obserwowanie efektów swojej pracy motywuje młodych ludzi do dalszego doskonalenia warsztatu.

Czas trwania zajęć: 90 min
Cena za zajęcia:
30 zł
Liczebność grup:
 8-12 osób

Prowadząca: Bernadetta Stachura-Terlecka

Grupa zostaje uruchomiona zebraniu 8 uczestników zajęć!