Wąż w kosmosie

W świecie gdzie informatyka i komputery otaczają nas z każdej strony, potrzeba jak najwięcej specjalistów w tej dziedzinie. Programiści to jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników w kraju i na świecie, zaś najlepszy programista to ten, który w dzieciństwie połknął bakcyl programowania.

W czasie naszych zajęć młodzież w nieszablonowy sposób, poprzez tworzenie własnej konsolowej gry, pozna podstawy programowania strukturalnego w obecnie jednym z najpopularniejszych, a przede wszystkim najczęściej poszukiwanym przez pracodawców języku programowania jakim jest Python.
Młodzież podczas warsztatów stworzą własne gry tekstową, a w drugiej części stworzą prostą graficzną grę 2D. Na końcu warsztatów otrzymają zaś swoją grę w sposób umożliwiający uruchomienie jej na własnych komputerach w domowym zaciszu. Nauka podczas tworzenia gry jest łatwa i przyjemna, dodatkowo satysfakcję jaką daje powoduje, że młodzi ludzie mają dużo większą motywację do nauki.

Nauka programowania wymaga cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji, a obserwowanie efektów swojej pracy motywuje młodych ludzi do dalszego doskonalenia warsztatu.

Czas trwania zajęć: 90 min
Cena za zajęcia: 30 zł
Liczebność grup: 8-12 osób
Prowadząca: Bernadetta Stachura-Terlecka
Grupa zostaje uruchomiona po zebraniu 8 uczestników zajęć!
Kontakt