Kurs programowania Python

Wąż w kosmosie – programowanie w Pythonie poziom podstawowy – średniozaawansowany

Prowadzący: Bernadetta Stachura-Terlecka

Kursy programowania dla młodzieży prowadzone w RoboBlocks to cykliczne spotkania z językiem Python. Koniec szkoły podstawowej to moment, w którym nauka programowania wybranego języka może dużo dać podczas wyboru dalszej drogi edukacji. Jeżeli uczeń 7-8 klasy przejawia zainteresowanie informatyką i rozważa pójście do technikum, nauka Pythona możne okazać się bardzo przydatna. Przykładowo, Python to jeden z języków, w którym można pisać maturę z informatyki. Należy jednak pamiętać, że programowanie dla młodzieży wciąż musi być atrakcyjnie przedstawione, aby nie znudzić i nie zniechęcić do nauki. Podczas kursu programowania Python „Wąż w kosmosie”, uczestnicy piszą w Pythonie grę, ucząc się składni języka, instrukcji, programowania obiektowego oraz korzystania z zaawansowanych bibliotek. Dlaczego Python? Ten język ma szereg zalet: jest prosty w nauce, szybki, wydajny i ma wiele zastosowań. Z algorytmów w nim napisach korzysta Google, Dropbox, Spotify czy Netflix. Wykorzystuje się go do uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, przetwarzania danych. Ma szereg frameworkow, w tym najbardziej znane Django czy Flask, przy pomocy których tworzy się aplikacje webowe. Nauka programowania w Pythonie daje wiele perspektyw i może przydać się nie tylko w pracy programisty, ale wszędzie, gdzie jest potrzeba przetwarzania danych, nawet kancelarii prawnej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Zapisz się!

Intensywny kurs programowania – kurs maturalny

Prowadzący: Bernadetta Stachura-Terlecka

Kurs przeznaczony jest dla osób przygotowujących się
do matury z informatyki w języku python.

Uczniowie w czasie kursu uczą się programowania w języku python oraz tworzenia i kodowania algorytmów i rozwiązywania zadań maturalnych. Uczestnicy kursu nie tylko przygotuję się do egzaminu maturalnego z części programistycznej, ale również nauczą się programowania w języku python na poziomie średniozaawansowany/zaawansowany

  • Kurs programowania Python prowadzony przez nauczyciela akademickiego
  • Przygotowanie do matury w Pythonie
  • Nauka programowania do poziomu średniozaawansowanego
  • Małe grupy-nie więcej niż 10 osób
  • Doświadczeni prowadzący
Zapisz się!

Kurs programowania Python – bawi i uczy!

Kurs programowania Python dla młodzieży w wieku powyżej 13 lat to niezapomniane doświadczenie dla młodych pasjonatów tworzenia oprogramowania, którzy swoją przyszłość widzą zarówno w branży IT, jak i na szeroko pojętym rynku usług internetowych. Nasi młodzi uczestnicy podczas kursu nabywają szereg podstawowych umiejętności programowania w jednym z najpopularniejszych języków świata gier, stron internetowych i aplikacji użytkowych. Już w młodym wieku, podczas tworzenia swojej własnej gry komputerowej, Twoje dziecko nauczy się więc analizować i rozwiązywać problemy, rozwinie swoją kreatywność i poszerzy horyzonty. Wierzymy, że dobra zabawa jest kluczem do skutecznej i efektywnej nauki, dlatego nasz kurs programowania Phython zaprojektowaliśmy w oparciu o potrzeby i specyfikę jego młodych uczestników. Z pewnością żaden z nich nie poczuje się znudzony zajęciami.

Kurs programowania Python od podstaw

Podczas naszego kursu programowania Python młodzież uczy się programowania od podstaw, by po jego ukończeniu dysponować umiejętnościami pozwalającymi m.in. przygotować się do matury z informatyki. Na każdym etapie szkolenia pracujemy w niewielkich, przyjaznych grupach, co pozwala naszym instruktorom maksymalnie zaangażować się w pomoc każdemu uczestnikowi i nawiązać z każdym z nich indywidualny kontakt w celu. Takie podejście pozwala na najbardziej efektywne wykształcenie zdolności programistycznych oraz analitycznych. Kurs programowania Python opiera się na ciekawych praktycznych zadaniach, dzięki czemu utrzymuje zaangażowanie każdego uczestnika na najwyższym poziomie i przynosi realne korzyści edukacyjne. Prowadzącym jest nauczyciel akademicki, posiadający też doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży na etapie wczesnoszkolnym, który swoją wiedzę na temat programowania udostępnia w sposób przystępny, atrakcyjny i dostosowany do wieku uczestników. Zachęcamy do zapisów na kurs programowania!